Aktuality obchodu Nejlevnější vany

ÚTERý 06. SRPEN 2013 | RSS Feed

Jaký hydromasážní systém si vybrat?

autor: Iveta Svobodová | napsat komentář

Zařizování nebo rekonstrukce koupelny je spojena se stavebními úpravami. Vyplatí se proto výběru vany a hydromasážního systému věnovat dostatek času. Vyberte si takový  hydromasážní systém, který bude nejen kvalitní, výkonný a plně funkční, ale především naplní vaše očekávání.

 

  • Potřebujete intenzivní masáž a prohřátí svalů např. po sportu?
  • Chcete hydromasáž jako součást rehabilitace při zdravotních problémech?
  • Bude hydromasážní vana součástí vašeho domácího wellness?
  • Toužíte po relaxaci a uvolnění od každodenního shonu a stresu?
  • A nebo chcete sobě a rodině "jen" udělat radost?

 

Potřeby a přání každého z nás jsou opravdu různé. Níže jsou popsány typy hydromasážních systémů z hlediska účinků na náš organismus.

 

Hydro

Jedná se o velmi účinnou masáž proudem vody směrovanou především na oblast zad, boků a chodidel. Tato hydromasáž je ideální k uvolnění svalů a kloubů po sportovním výkonu nebo jako součást rehabilitace při problémech s pohybovým ústrojím. Výrazně zlepšuje místní prokrvení, posiluje imunitní systém a stimuluje odtok lymfy. Pokud trpíte bolestí zad a krční páteře, doporučujeme hydromasážní systém se Zádovým ventilem. Tím můžete regulovat intenzitu masáže právě v této oblasti.

 

Perlička

Nazývaná také Air systém. Jemná masáž kůže a vrstev podkoží ohřátým vzduchem v podobě bublinek proudících ze speciálních trysek ze dna vany. Trysky jsou nízké pouze 1 mm, takže vás nikde netlačí. Navíc jsou kovové a při šlápnutí na ně tudíž nehrozí jejich prasknutí jako u trysek plastových. Perličková koupel je známá především svými relaxačními účinky. Pro svůj blahodárný vliv na psychiku (stres, deprese, celkové vyčerpání) se doporučuje k odstranění pocitů bolesti, napětí a pro celkové zklidnění, uvolnění a harmonii. Pro maximální relaxaci doporučujeme k perličce barevný relaxační systém Chromoterapie. Bublinková koupel příznivě působí také na lymfatický systém.

 

Hydro + Perlička

Neboli Hydro+Air. Je ideální kombinací výše popsaných účinků vodní neboli hydro masáže a relaxačních, harmonizujících účinků perličky. Můžete si vychutnávat každý systém zvlášť podle potřeby nebo vyzkoušet oba najednou.

 

Hydro + Magic

Princip je podobný jako u Hydro + Perličky. Zásadní rozdíl je ve speciálně konstruované Magic trysce (patentováno rakouskou firmou Koller) se spoustou jemných otvorů, která funguje těmito způsoby:

  1. jako standardní perličková tryska = z trysek ze dna vany proudí ohřátý vzduch vytvářející bublinky
  2. jako hydromasáž ze dna vany  = z trysek proudí voda
  3. nebo kombinace obou těchto možností, tzv. turbohydromasáž = díky speciální konstrukci vychází z trysek ze dna vany tenké proudy vody smíchané s miliony drobných velmi jemných bublinek ohřátého vzduchu a vytváří tzv. "šampáňo" efekt

Jemná hydromasáž ze dna vany má velmi intenzivní účinek na činnost lymfatického systému a prokrvení svalů. Lze použít samostatně nebo zároveň s ostatními masážními tryskami na záda, boky a chodidla. Trysky jsou kovové a extra nízké (1 mm), takže vás nikde netlačí. Hydromasážní systém Magic vypadá velice efektně v kombinaci s barvami = chromoterapií.

 

A co čištění a údržba hydromasážního systému?

Je lepší tzv. ruční čištění a nebo automatický desinfekční systém Proplach? Při občasném používání hydromasážní vany vám ruční čištění vadit nebude. Ale pokud masážní vanu budete využívat pravidelně a nebo ji ve vašem domácím wellness bude používat celá rodina, určitě oceníte automatický desinfekční systém Proplach. Ušetříte tak nejen čas, ale také spotřebu vody. Celý čistící cyklus totiž spotřebuje pouhých 30 litrů vody. U ručního čištění počítejte s tím, že se hydromasážní vana bude muset minimálně 2x celá napustit. 

Aktuality z Pondělí 22. červenec 2013

Archiv aktualit